Ta nejlepší rada pro úspěšnou maturitu

Jaká je ta nejlepší rada pro úspěšnou maturitu? A existuje vůbec jedna jediná nejlepší rada? Koho se taky zeptat na tu radu?

Na internetu koluje spousta rad, jak udělat maturitu. Návody na češtinu, matematiku, angličtinu a další předměty. Tipy, jak se učit efektivně.

Já samozřejmě všechny tyto věci podporuju a sama se snažím vám maturitu zjednodušovat. Setkala jsem se už s mnoha různými studenty. Každý má jiný příběh. Pro někoho je maturita důležitá, protože to je vstupenka na vysokou školu. Někdo naopak maturitu chce mít a vlastně ani neví, proč. To je ovšem v pořádku. Každý názor je názor.

Co je tedy ta nejlepší rada k maturitě?

Maturita není těžká a není zdarma.

 

Maturita není těžká

Jedná se o první větší zkoušku u mnoha lidí, a proto se může zdát velmi těžká, ale není to pravda. Každý, kdo si maturitou prošel, vám řekne, že ve výsledku to nic není. V životě vás čekají mnohem těžší zkoušky. A nemusí to být jen zkoušky ve škole, ale taky v práci nebo v osobním životě. Maturita je jen taková formalita. Maturitu může udělat opravdu každý. Ale – na to navazuje druhá část.

Maturita není zdarma

Je velmi důležité si uvědomit, že to nebude zadarmo. Říkám, že maturitu může udělat každý, když věnuje čas přípravě. Maturita vlastně zkouší, jak jste zodpovědní sami za sebe. Kolik času věnujete přípravě ovlivní vaše výsledky. Maturitu nezískáte jen tak bez žádné práce. To znamená, že je víc než pravda, že lidé, kteří se připravují několik měsíců, budou na tom lépe. 

Říkáte si, k čemu mi to je? Proč věnovat přípravě na maturitu měsíce, když ve výsledku je maturita v mém životě jen formalita? Ano, je to formalita, ale naučí vás mnoho. Jak už jsem říkala dříve, v životě vás čekají další těžší zkoušky. Někdy budete pracovat na projektu třeba i rok nebo více. A když se naučíte být pečliví a trpěliví dříve, tak v budoucnosti budete mít velkopu výhodu oproti mnoha lidem. 

Na závěr bych se vás taky ráda zeptala na váš názor. Jaká je podle vás nejlepší rada k úspěšné maturitě? Napište do komentářů a sdílejte příspěvěk.