Literatura
k maturitě

Velký balíček literatury
13 materiálů + 1 bonus
Cena: 830 Kč

📚 Co obsahuje balíček literatury k maturitě? 📚

Balíček obsahuje celkem 13 materiálů + 1 bonus, které vám pomůžou s přípravou na literární část k maturitě. Materiály využijete pro ústní zkoušku a pro didaktický test.

1) Literatura k maturitě – předhled od starověku až po moderní literaturu 20. století

2) Otázky pro učení k dokumentu „Literatura k maturitě“

3) Literatura podle katalogu požadavků

4) Literatura z minulých didaktických testů

5) Jak si seřadit knihy v povinné četbě

6) 20 vzorově vypracovaných rozborů knih

7) Pracovní listy pro učení se literatury

8) Vypracované pracovní listy

9) Praktické tipy pro literaturu

10) Seznam uměleckých směrů a skupin

11) Jak mluvit u maturity

12) 5 tipů, jak se učit literaturu

13) Struktura ústní zkoušky

+ bonus Jak se začít učit k maturitě

Přehledně vypracované umělecké směry od starověku až po literaturu po 2. světové válce. Rozděleno na světovou literaturu a literaturu v českých zemích.

Dokument má celkem 31 stran. Literatura není ani příliš stručná, ani příliš detailní. Přesně tak, jak to potřebujete k maturitě.

Stáhněte si ukázku zdarma TADY.

K předchozímu dokumentu „Literatura k maturitě“ dostanete tyto otázky. Ke každé kapitole najdete otázky, na které si můžete zkoušet odpovíat a zkoušet tak sami sebe, jak na tom jste.

Odpovědi na všechny otázky dohledáte v předchozím dokumentu. 

Katalog požadavků je něco, na co by se měl podívat každý student. Oficiální katalogy najdete tady. Každopádně v dokumnetu jsem pro vás připravila rozdělení na kategorie, které je dobré učit se pohromadě, protože na sebe navazují a jsou si podobné.

Katalog požadavků není jen dlouhý seznam jmen a uměleckých směrů. Pokud se do něj začtete pořádně, můžete z toho mnoho vyčíst. A to přesně najdete v tomto dokumentu.

Literatura, která se objevila v minulých didaktických testech, je velká pomůcka. Můžete z toho totiž odvodit to, co se často opakuje a taky to, co tam ještě nebylo.

V dokumentu najdete přehled všech uměleckých směrů, literárních skupin a spisovatelů, kteří se již v nějakém testu objevili + jejich definice.

Definice z testů jsou velmi užitečné pro studium, protože se naučíte styl didaktického testu.

Když máte hotový váš seznam knih, potřebujete se taky naučit, jak s ním pracovat. V tomto dokumentu vám ukážu různé metody seřazování knížek, aby se vám učení zjednodušilo.

Doporučuju vyzkoušet všechny metody a potom si vybrat tu, která vám sedí nejlépe.

Tento dokument je spíše pracovní list, do kterého si můžete psát své knížky z povinné četby. 

Obecně jsem zastáncem toho, aby si studenti sami vypracovali vlastní rozbory a určitě je nekupovali. Ovšem inspirace není na škodu. A proto jsem pro vás připravila jeden vzorový seznam 20 knih, který by mohl sloužit jako seznam maturitní četby.

Najdete tam různé druhy a žánry, české i zahraniční spisvatele. Ke každému dílu dostanete podrobný rozbor a taky ukázku uměleckého a neuměleckého textu, na kterých si pak můžete vaše znalosti zkoušet.

Tento dokument vám bude sloužit pro začátky učení. Když se učíte literaturu, tak je velmi důležité znát základy – tedy časové seřazení směrů, jak jdou za sebou, které umělecké směry na sebe navazují atd.

Pracovní listy vám pomůžou dát si literaturu do širších souvislostí. Když budete mít silný základ, tak další drobnosti už na to jednoduše navážete.

Pracovní listy budete mít k dispozici ve formátu Pdf a Word. 

Abyste si mohli ověřit, že máte pracovní listy dobře udělaném připravila jsem pro vás i jejich vypracovanou verzi. 

Pokud i po přečtení tohoto dokumentu nebudete něčemu rozumět v pracovních listech, můžete mi samozřejmě napsat a já vám pomůžu.

Praktické tipy pro literaturu je další pracovní list, který doporučuju vyplnit na začátku učení. V dokumentu najdete tipy na různé části týkající se literatury.

Ke každému tipu dostanete vysvětlení a malý akční úkol, který můžete udělat hned. Většinou to se svými studenty dělám v rámci několika dní (jeden den = jeden tip/úkol), ale můžete to udělat i najednou. Některé otázky jsou více otevřené, protože každý student má jiný senzam literatury.

V tomto dokumentu najdete pouze názvy uměleckých směrů a literárních skupin. Dokument si můžete vytisknout a dát si ho na nějaké viditelné místo. Budete mít tak stále na očích jména uměleckých směrů, jejich časové zařazení a rozdělné od nejstaršího po nejmladší.

 

Tento dokument je svkělým pomocníkem pro ty z vás, kteří jste často ve stresu, když máte mluvit před lidmi. Ústní část maturitní zkoušky z češtiny bývá velkým strašákem a pokud se to týká taky vás, tak věřím, že se vám tento dokument bude líbit. 

Nejsou to žádné řeči o tom, jak nebýt ve stresu, ale praktické tipy, co přesně říkat, když rozebíráme umělecký a neumělecký text. 

Dostnaete návod na konkrétní fráze, které můžete využít pro svůj projev u zkoušky. Můžete se některé fráze naučit nazpaměť, ale taky se můžete jen inspirovat.

5 tipů, jak se učit literaturu k maturitě. Tyto tipy využijete v průběhu učení. Můžete si například vzít jeden tip a zkusit ho aplikovat několik dní při učení. Potom si vezmete další tip a pokračujete dále.

Možná si anjdete svůj oblíbený styl. Možná vám bude vyhovovat více metod. V dokumentu najdete tipy, ale taky praktické ukázky, jak jednotlivé tipy využít.

Strukturu ústné zkoušky si můžete dohledat na oficiálních stránkách maturity. Tento dokument je ale jiný. Není to pouhá struktura toho, co máte říkat, ale hlavně tam najdete vysvětlivky, co dané pojmy znamenají a jaké možnosti máte na výběr.

Dokument zahrnuje obě dvě části – rozbor uměleckého i neuměleckého textu.

Toto je BONUS, který se neváže tak moc k literatuře, ale spíše obecně k učení. Najdete tam tipy, které vám pomůžou s prokrastinací a  s motivací. Tyto tipy můžete samozřejmě využít nejen pron češtinu, ale pro jakýkoli další předmět.

Pokud máte zájem o tento balíček literatury, klikněte na tlačítko níže „koupit“, pečlivě vyplňte své údaje a zaplaťte buď online kartou, nebo bankovním převodem na účet. Balíček dostanete ihned poté, co od vás obdržím platbu.