Anna Rubešová

Propaguji takový způsob vzdělávání, který přináší nejen toužené výsledky, ale také radost z učení a schopnost sebevzdělávání.

Zaměřuji se na studenty středních škol, které připravuji na maturitu. A také učím cizince česky. Připravuji autentické materiály, pomůcky, učím strategie pro testy.

Můj příběh

Jmenuji se Anna Rubešová. Jsem jazyková lektorka na plný úvazek. Mou specializací jsou studenti středních škol, a také učím cizince česky. Pro cizince, kteří se učí česky, mám vlastní web, podívejte se ZDE.

Vystudovala jsem vysokou školu se zaměřením na výuku, protože jediné, co jsem vždycky dobře věděla, bylo to, že mě baví učit.  

V průběhu studia jsem absolvovala dva zahraniční pobyty, jeden ve Španělsku a druhý v Mexiku. Viděla jsem způsoby vzdělávání v různých zemích, na státních i soukromých školách a řekla bych, že jsem si z mé pedagogické praxe vzala od každého něco, abych vytvořila takový způsob vzdělávání, který bude zábavný a efektivní. 

Podle mě schopnost dobře se (na)učit závisí na tom, zda používáte metody, které jsou pro vás vhodné. Já těch metod znám mnoho a jsou odzkoušené nejen mnou. Věřím, že dokážu najít styl přesně na míru pro vás. 

Vedu studenty k jejich cíli a zároveň je učím, jak se učit, aby to příště zvládli samostatně.

Diaktický test z češtiny

Návod, podle kterého udělá didaktický test z češtiny každý, a to napoprvé.

Proč zrovna já?

Moje několikaleté zkušenosti s výukou češtiny a angličtiny (a taky češtiny pro cizince) teď předávám online formou, tímto webem a Facebookem.

Ukazuji, jak mít přehled v učení a jak se naučit také strategie řešení různých testů. Všechno stavím na svých zkušenostech a studiích jazyků a pedagogiky. 

Baví mě učit online, protože to dává časovou svobodu mně i mým studentům. A protože mě to baví, tak to taky i dělám. Umím motivovat, najít styl učení pro každého studenta.

Nemám příliš ráda stereotypní dny, a tak stejné heslo razím i při mých lekcích. Věřím, že vás lekce se mnou rozhodně nebudou nudit.

Vzdělání a praxe

Jako lektorka pracuji už od roku 2017. Za svou pedagogickou praxi jsem toho vyzkoušela dost. Zk Učila jsem v bilingvní škole, v jazykové škole, vyučovala jsem individuální  i skupinové lekce, domácí i online doučování.

Vzdělání:

  • Ostravská univerzita, obor pedagogika se zaměřením na český jazyk a hudební výchovu pro vzdělávání.
  • Dva zahraniční studijní pobyty:
  • Španělsko (Universidad de Valéncia)
  • Mexiko ( Universidad de las Américas Puebla)
  • ceritfikát TEFL = Teaching English as a Foreign Language

Pedagogická praxe

  • lektorka v bilingvní škole v Mexiku (angličtina)
  • lektorka ve škole Populo, Ostrava (angličtina, čeština)
  • soukromá individuální výuka (osobní i online)
  • bohaté zkušenosti s přípravou na státní maturitu z češtiny a angličtiny
  • zkušenosti se studenty různých národností (ČR, USA, Kanada, Mexiko, Brazílie, Španělsko, Německo, Finsko, Ukrajina, Vietnam, Turecko, Francie, Hong Kong, Rusko, Anglie, Irsko)

 

Co vám můžu nabídnout?

10denní pravopisná výzva

Kompletní příprava na didaktický test z češtiny

Online lekce