Přehrát video

E-book: Kompletní příprava na didaktický test z češtiny 2023

Potřebujete vysvětlit mluvnické jevy, které se objevují v didaktickém testu?

Chcete jasné a stručné vysvětlení na příkladech a k tomu spoustu cvičení na procvičení?

Chcete všechno potřebné pohromadě na jednom místě?

Pak jste tu zcela správně. 🙂 

Co najdete v e-booku

12 kapitol

teorie

303 úloh

strategie

Obsah a ukázka e-booku

Chcete vědět podrobněji, co vás v e-booku čeká? 

Stáhněte si obsah a ukázku z jedné kapitoly zdarma.

O autorce

Propaguji takový způsob vzdělávání, který přináší nejen toužené výsledky, ale také radost z učení a schopnost sebevzdělávání.

Jsem lektorka češtiny. Zaměřuji se na studenty středních škol, které připravuji na maturitu. A také učím cizince česky. Připravuji autentické materiály, pomůcky, učím strategie pro testy.

Anna Rubešová

Jako jazyková lektorka pracuji už několik let. Dříve jsem studenty připravovala na didaktický test stylem procvičování a opakování co nejvíce testů z předešlých let. Nebylo to ale příliš efektivní, protože úlohy v didaktickém testu přeskakují rychle z jednoto tématu na druhé.

A tak jsem začala přemýšlet, jak tu přípravu udělat jinak, efektivněji. Jak to udělat, aby si studenti dali dohromady souvislosti? 

Didaktický test je z 90 % založený na použití správné strategie. Ty se ale ve škole neučí, protože na to není čas.

Víte co? JÁ VÁS TY STRATEGIE NAUČÍM.
Nebojte se, zvládnete to taky.
ANO, OPRAVU I VY.

Stačí se naučit, jaké pravidla a strategie použít pro jednotlivé úlohy didaktického testu. Po přečtení e-booku poznáte velké rozdíly při řešení didaktického testu. A také ušetříte čas. Už nemusíte hledat vysvětlení pro gramatické jevy. Učení pro vás bude jednodušší, zábavnější a nezabere zdaleka tolik času.

E-book: Příprava na didaktický test z češtiny

V e-booku jsem pro vás sepsala nejen teorii, která je potřebná pro to, abyste pochopili, jak fungují pravidla českého pravopisu a gramatiky, ale hlavně také praktické procvičování, které se seřazeno do kapitol tak, aby na sebe navazovaly. Navíc dostanete rady a tipy, které vám doslova ulehčí život před maturitou. 

 

Co konkrétně se s e-bookem naučíte?

Naučíte se, jakou strategii použít pro každou úlohu.

Ať už to bude hledání v textu, doplňování nebo výběr z možností, vždy budete vědět, co přesně máte dělat.

Velmi jednoduše pochopíte zadání.

Už žádné výrazy zmatku a nepochopení z toho, že nevíte, co po vás chtějí.

Zjistíte, že didaktický test vlastně vůbec není těžký.

A zjistíte, že ho můžete bez problémů udělat hned napoprvé.

Naučíte se nezbytnou teorii a pravidla pro určení správné odpovědi.

Bez znalosti pravidel to nepůjde. Ale i ty se dají zjednodušit s použitím mnoha pomůcek.

Naučíte se pracovat s časem a úlohy vyřešit rychleji.

Nemusíte se stresovat z toho, že nestihnete vše udělat. Času je dostatek.

Budete vědět, co máte v jednotlivých úlohách hledat.

Dokážete se zaměřit na konkrétní slova a neztrácet čas podrobným luštěním každého slova v odstavci.

Říkají o e-booku

Je napsaný stručně a jasně, líbí se mi tato struktura. Délka je také vyhovující. Tento eBook mi pomohl naučit se látku, ve které mám mezery a procvičit ji. Určitě eBook doporučuji. Obsahuje vše potřebné. Vše je na jednom místě, přehledně označené, líbí se mi,že jsou za teorií úkoly na procvičení. Myslím si, že je šance podle této knihy maturitu udělat.

M. K.

E-book je tak akorát dlouhý (ani delší by mi nevadil), vše je napsané srozumitelně. Díky e-booku se zlepšuji se v gramatických jevech ( měkké i, tvrdé y apod.) Také jsem si díky němu lépe srovnala spoustu věcí, které nechápu jako jsou např. druhy vedlejších vět. Je paráda mít všechny tyto věci pohromadě. Přijde mi to srozumitelnější než výklad ve škole.

 

Markéta Polívková

E-book mi přijde tak akorát dlouhý. Je až neuvěřitelné, kolik témat k didaktickému testu z českého jazyka se vešlo do tohoto e-booku. V tomto e-booku nevidím jedinou chybu, již jsem si procházela spousty přípravných materiálů k maturitě, ale tento e-book je jednoznačně shrnutí všeho důležitého a užitečného. Tento e-book je skvělý, ale nejvíce mi pomohl s větnými členy, je to tam jednoduše vysvětlené. Tento ebook bych doporučila úplně každému, kdo chce odmaturovat.

Veronika Protivínská

E-book je velmi srozumitelný. Pomohl mi, abych věděla, na co přesně se mám v didaktickém testu zaměřit, např. které chyby v textu hledat. Je zde přehled a vysvětlení veškerých cvičení, která budou v didaktickém testu. Moc mi to pomohlo.

 
 

S. F.

Délka e-booku se na první pohled zdá velmi dlouhá, avšak po prostudování materiálu vidím, že je uvedené vše důležité a podstatné. Takže délka e-booku je přiměřená vzhledem k množství informací. Je napsán srozumitelně a jasně. Navíc díky obsahu na začátku se člověk nemůže při učení ztratit. V e-booku vidím kompletně zpracovanou gramatiku českého jazyka. E-book mi moc pomáhá pro zopakování a zapamatování si učiva související s českým jazykem. Zároveň se mi moc líbí, že si na konci každého tématu mohu látku procvičit a vidět hned své výsledky.
Všechny potřebné informace pro úspěšné napsání didaktického testu jsou přehledně na jednom místě. Navíc jsou napsané tak, že se z nich dá pochopit jakákoliv látka. Navíc je zpracovaný bez složitějších odborných termínů, proto si myslím, že by tomu měl rozumět nejen žák připravující se na maturitu.
 
 

P. Ž.

Rozuměla jsem úplně všemu v e-booku, všechno je jasné. Jeho délka je přiměřená  a přišlo mi, že graficky je vše přehledné, neměla jsem problém s žádným písmem či barvou. Pomáhá mi se ve všem orientovat. Maturita je pro mě velký zmatek a obsahuje spoustu věcí a teď mám alespoň představu, co všechno se v didaktickém testu může nacházet a co je dobré si zopakovat. Byla jsem trochu překvapená, kolik informací se v e-booku nachází. E-book určitě doporučuji! Může to dopomoci k úspěšné maturitě hodně lidem. Hlavně když si to bude každý poctivě procházet a dělat cvičení, které se v e-booku nachází. Ještě jednou děkuji, je to opravdu moc hezky a přehledně zpracované a určitě mi to dopomůže k lepšímu výsledku a osobnímu rozvoji. 

R. P.

E-book se čte velmi dobře, je tak přiměřeně dlouhý. Je v něm vše shrnuto, v sešitě češtiny to mám hodně poházené a tady je to hezký členěné. Doporučila jsem ho kamarádkám, které mají v sešitě stejný nepořádek. V e-booku je opravdu všechno důležité a graficky se mi taky hodně líbí.

J. M.

E-book je tak akorát dlouhý a je napsaný srozumitelně. Díky e-booku jsem si ujasnila všechny pravidla v češtině. Určitě bych ho všem doporučila, je to skvělá příprava na maturitu.

Natálie Hillerová

E-book je tak akorát dlouhý a je srozumitelný. Pomohl mi, abych se naučila vše, co je důležité. Myslím, že obsahuje všechno k didaktickému testu, jsou tam shrnuty všechny informace. Taky se mi líbilo barevné rozlišování a podtrhování, klidně bych dala víc barviček. Děkuji za e-book.

Andrea TP

E-book je dost slouhý, je tam toho hodně, ale vše co tam má být, takže v pořádku. Podle mě je všechno srozumitelné. Pomohl mi pro ujasnění si některých chyb, jako třeba psaní velkých a malých písmen a třeba pro rozpomenutí se, kde se píše s a kde z. Možná by mohl mít cvičné didaktické testy i s výsledky, aby měl člověk přesnou představu o tom, jak ten test vypadá. Ono je občas i docela složité pochopení otázky v didaktickém testu. E-book bych určitě doporučila ostatním. Věřím, že bude užitečný hlavně těm, co jsou déle ze školy, osvěží to paměť. 

Michaela Pavelková

Délka e-booku je přiměřená tomu, co potřebuji znát k maturitě. Vše je srozumitelně vysvětlené. E-book mi pomohl hlavně pro vysvětlení pojmů v literatuře. Určitě bych e-book doporučila, je to skvěle odvedená práce. Za mě obrovské děkuji.

Eliška Bartošová

Myslím, že tam je vše napsané srozumitelně, délka byla pro mě taky přiměřená. E-book mi moc pomáhá při přípravě na maturitní zkoušku. Určitě e-book doporučuju, protože je dobře napsaný a já mám vše přehledně na jednom místě.

B. P.

E-book je napsán jako lehce méně odborná učebnice, což mi vyhovuje. Pomáhá mi si zopakovat učení a hned si i vyzkoušet, zda jsem to dobře pochopila. Určitě je skvělý na zopakování shrnutí gramatiky, strategií, rad… která jsou v kostce na jednom místě. Na druhou stranu je asi spíše pro člověka, který si z toho udělá například výzvu a každý den si projde jednu kapitolu – za jeden den nejde zpracovat takové množství informací. Akorát mi tam chybí dějiny literatury v kostce – nejvýraznější osobnosti, které se v didaktických testech objevují nejčastěji. 

H. B.

E-book se mi zdá obsahově ideální. Bylo tam vše hezky vysvětleno. Upřesnila jsem si pravidla a tím lépe zvládnu najít správnou odpověď. Určitě bych ho doporučila jako přípravu k maturitě. Vše co je v dida je v e-booku dobře a srozumitelně vysvětleno.

E. R.

Myslím, že délka e-booku je odpovídající, pro mě naprosto srozumitelné. Pořád tam nacházím věci, které si potřebují procvičit, je toho hodně. Je to skvělá studijní pomůcka.

Jiří Krutílek

Je napsán srozumitelně a hlavně jsem víc i pochopila. E-book mi pomáhá ve všem, ale hlavně větných členech. Jsem s e-bookem spokojená a doporučuji ho. Myslím si, že by mohl pomoct každému, kdo potřebuje pomoct s českým jazykem. 

Veronika M.

E-book je moc dobře srozumitelný. Všechno je dobře vysvětlené. E-book mi hodně pomohl s věcmi, které jsem nevěděla nebo potřebovala doučit. Pochopila jsem toho hodně. Myslím, že e-book splňuje všechno, co obsahuje didaktický test. Určitě bych e-book doporučila všem, a to nejen maturantům, ale taky těm, kteři se připravují na SŠ.

Veronika P.

Vše se srozumitelné a hezky popsáno. Pro přípravu k maturitě to je dostačující.

Monika S.

Je to super příprava k maturitě. Moc hezky zpracované. Určitě doporučuju.

Jaroslava Říhová

Vše se srozumitelné a hezky popsáno. Pro přípravu k maturitě to je dostačující.

Monika S.

E-book je dost dlouhý, ale to nemění můj názor na tom, že je přehledně zpracovaný a je v něm obsáhlé vše důležité. Vše je napsáno srozumitelně, jednoduše vysvětlené. Pomohl mi s přípravou na maturitní zkoušku z českého jazyka (didaktický test a písemné práce). Určitě bych e-book doporučila. Vše, co se učíme během středoškolského a základního vzdělání v okruhu českého jazyka je zde přehledně zpracováno, líbí se mi i ukázkové úlohy, které mají k dipsozici i řešení. Skvělá práce.

Eliška S.

E-book se mi zdá dostatečně dlouhý, přehledný a číst je to prostě vděk. Je vidět, že si zde autorka dala velmi záležet i na stylu e-booku. E-book mi pomohl při různém procvičování, kde jsem si mohl ověřit sám sebe, jestli to chápu – protože procvičování jsou chvíle, kdy opravdu cvičíte tu látku a potom si to můžete zkontrolovat ve výsledcích na konci e-booku. O to více si cením práce autorky. Já bych tento e-book určitě doporučil, poněvadž je to přehledné, je zde mnoho obrázku a grafů, vysvětlené chytáky, vysvětlená slova, které byste nechápali. Co víc si přát? Určitě vás přípraví na didaktický test. 

Martin Hoang

Cena tohoto e-booku je

690 Kč

ale hodnota, kterou vám přinese, je mnohem vyšší.

Na e-booku jsem pracovala 8 měsíců, než jsem dala dohromady jeho finální podobu. Přemýšlela jsem dlouho, jak některé složité gramatické jevy vysvětlit, aby e-book opravu pomáhal studentům.

Zpočátku jsem informace, na které jsem postupem času přišla sdílela pouze s mými studenty, kteří si zaplatili lekce se mnou. Ale když jsem viděla, kolik dalších lidí prahne po těchto informacích (a věděla jsem, že není v mých silách to všem předat “face to face”), řekla jsem si, že vytvořím tento e-book, aby byl přístupný všem, kteří to potřebují. VŠICHNI studenti před maturitou si zaslouží znát tyto informace před psaním didaktického testu.

Říkáte si, zda se vám tato investice do e-booku vyplatí? 

Je cena za e-book adekvátní, je to moc nebo málo?

Pokud jste se někdy připravovali na důležitou zkoušku, tak možná víte, že často ztrácíte čas hledáním správných informací, vysvětlení a také procvičování. Přemýšlejte nad e-bookem trochu jinak. Kolik času byste jinak ztratili? Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. A kolik času strávíte   “začínáním se učit”. Možná je oproti tomu 690 Kč jen pár drobných korun.  

Víte co? Udělám to rozhodování jednodušší. S e-bookem dostanete ještě 4 bonusy zcela zdarma.

Práce s textem v didaktickém testu

Úlohy, kde často hledáte “co vyplývá z výchozího textu”. Toto je čistě praktická dovednost, o které se dočtete v tomto mini e-booku.

Literatura k maturitě

Přehled literatury od počátků až do 20. století zpracovaný tak, aby byl vhodný pro maturitu, najdete tam vše potřebné, ale ne zbytečně složité.

Nauč se vše za 3 týdny

Osobní checklist, se kterým projdete celý e-book za 3 týdny. Pokud jej dodržíte, budete 100% připraveni na didaktický test.

Tipy, jak se začít učit

Tipy, které vám pomůžou začít se učit a opravdu u toho vydržet. Můžete je použít pro všechny předměty, jsou univerzální.

E-book i bonusy chci!

Chci investovat do svého vzdělání.

690 Kč

Nejčastější otázky

Na co se možná chcete zeptat...

Co jiného byste si za 690 Kč mohli koupit? Za tuto cenu získáte v průměru 2 individuální lekce doučování, které rozhodně nestačí na probrání všeho. Můžete si také koupit tištěné knihy pro přípravu na maturitu, které ovšem často neobsahují všechny 3 věci (teorie, ukázky a příklady) v tak obsáhlém počtu.

Nechci vám brát iluze, ale když jsem se já učila na maturitu, tak jsem rozhodně nedohledala všechny informace, které jsem potřebovala. I jako lektorce mi zabralo několik let tápání, jak gramatické jevy vysvětlit srozumitelně na reálných příkladech. V e-booku máte všechny informace v ucelené podobě na jednom místě a můžete se k nim kdykoliv vracet. 

E-book je utvořený do takové podoby, abyste si ho mohli případně vytisknout. Dobře se čte ovšem i na počítači/tabletu, protože písmo je dostatečně velké a díky obsahu se nikdy neztratíte. 

Ano, můžete se zeptat na všechny tyto informace svého vyučujícího. Bude mít ovšem tolik času vám vysvětlit detaily a poskytnout dostatek příkladů? Navíc, strategie je něco, na co učitelé ve školách často zapomínají, přitom je to velmi důležitá součást testu.

Napadla vás ještě nějaká otázka? Napište mi na anna@annalanguageteacher.cz

Přejít nahoru